Domácí vinotéka: jak si vytvořit skvělý skladiště vína v pohodlí vašeho domova


Víno, kromě toho, že je lahodným nápojem, je také investicí. Pokud si oblíbíte určitý druh vína, můžete si být jisti, že jeho cena se v budoucnu zvedne. Proto je dobré uvažovat o tom, jak si vytvořit ideální podmínky pro skladování vína. A to nejen v případě, kdy se chystáte na nějakou významnou oslavu, ale také pro osobní potřebu.

1. Vyberte si správné místo

Vinotéka by měla být umístěna na místě, kde je nejmenší pravděpodobnost vystavení vlivům, které by mohly ohrozit kvalitu vašeho vína. Nejlepší místo je temné, suché místo s teplotou mezi 11 a 16 stupni Celsia. Vyhnete se tak extrémům, které by mohly vést k oxidaci vína, což by mělo za následek zhoršení jeho chuti a aroma.

2. Koupit správnou vinotéku

Abyste zajistili perfektní skladování vína, potřebujete vinotéku s regulovatelnou teplotou. Pokud si vyberete vinotéku s jednou zónou, vína uložená v ní budou mít stejnou teplotu. Pokud ale chcete mít více druhů vína uložených v jedné vinotéce, volte vinotéku s více zónami, takže každá zóna bude mít svou vlastní teplotu. Kromě toho je důležité zaměřit se na kvalitu vinotéky a její kapacitu.

3. Správné skladování vína

Je důležité, aby bylo víno uloženo v klidu a nebylo rušeno. Víno také potřebuje vlhkost, aby korková zátka nevysychala. Proto je vhodné mít vlhkost mezi 60 a 70 procenty. Kromě toho je důležité víno ukládat v horizontální poloze, aby se korková zátka nevysychala a nebyla narušena. Pokud víno ukládáte vlažné, může se korková zátka stávat křehkou a víno může být znehodnoceno.

Pokud chcete mít perfektní skladování vína, je důležité myslet na každý detail. Od umístění až po správné skladování. Pokud budete mít kvalitní vinotéku a budete důsledně dodržovat správné skladování, můžete si být jisti, že váš nápoj bude vždy dokonalý.

Vybírejte z nejširší nabídky vinoték na Nabytekted.cz